Константин Баран: фотосъемка – это терапевтический сеанс, раскрывающий человека

Сегодня Фотопоиск предлагает вашему вниманию историю одного талантливого фотографа. Этот человек безупречно владеет профессиональной фототехникой, знает ее плюсы и минусы, работает над получением результата согласно поставленной задаче в тех условиях, которые сложились на момент съемки, искусно справляется с непредвиденными трудностями и форс-мажорами.

fotograf-kostiantin-baran-1

 

Константин Баран – профессиональный фотограф, специалист, гарантирующий высокое качество своих услуг, прорабатывающий все до мельчайших нюансов на радость клиентов. Далее его история на Фотопоиске:

«Фотографувати почав з раннього дитинства. Це були любительські фото для себе та близьких на плівкові апарати. У всьому цьому процесі більше цікавила не сама зйомка, а пост-обробка відзнятого матеріалу: проявлення плівки, реактиви, збільшувач, червона лампа, що освітлює ванну кімнату – ця вся магія ще досі наповнює спогади теплом та радістю, чимось далеким, і водночас близьким.

fotograf-kostiantin-baran-2

Майже десять років тому купив перший цифровий фотоапарат та почав фотографувати усе підряд, експериментуючи у жанрах, ракурсах, стилях та техніках зйомки і так далі. Через деякий час зрозумів, яка техніка мені ще потрібна, що подобається фотографувати, що ні, почав доповнювати арсенал техніки та відточувати майстерність. Значну роль у цьому зіграли весільні зйомки, котрі вимагають різнопланових знань, умінь, навиків зйомки в умовах обмеження по часу та простору локацій. Як професійний фотограф починав із портретів та весільної зйомки, в даний момент віддаю перевагу портрету та арт-ню. Особливо полюбляю експериментувати із світлотінями та світловими схемами. Подобається шукати нові ракурси та підходи при зйомці звичних речей, показуючи їх на інший лад.

fotograf-kostiantin-baran-3

Деякі фотографи полюбляють фотографувати дівчат модельної зовнішності, можливо їм так простіше чи цікавіше. Для мене не важливі зовнішні параметри людини, куди більш цікавіший внутрішній світ, котрий по справжньому робить її особливою та своєрідною. Тому варто звертати увагу на це, створюючи фотографії, котрі виражають їхню індивідуальність та внутрішню красу. На мою думку важливий контакт і взаєморозуміння із моделлю, та відчуття того, що планується знімати. У процесі зйомки постійно спілкуєшся з моделлю, тому мені приємно працювати із тими, хто відкритий до людей та щирий у своїх емоціях. Хоча не цураюсь відкривати нові грані тих, хто живе у своєму, особливому світі, зберігаючи межі особистого життя. Часто після цього, люди міняються, адже фотозйомка - це не лише створення гарних кадрів, це свого роду терапевтичний сеанс, в процесі якого можна розкрити у собі щось нове та прекрасне і змінити те, що приносить незадоволення.


fotograf-kostiantin-baran-4

Часто люди по різному ведуть себе у житті та на зйомках, тому передбачити попередньо якою в зйомці постане людина не завжди вдається. Важливо просто відчувати стан людини у даний момент і намагатись передати це у кадрі, звісно, якщо це спеціалізована зйомка, котра вимагає строго визначених результатів – то тоді необхідно допомогти людині розкритись та увійти у необхідний образ. Цьому дуже допомагає планування фотосесії та сама локація зйомки. Зазвичай є певний обдуманий образ, ідея, але в процесі зйомки полюбляю експериментувати в залежності від умов зйомки, локації, настрою моделі та багатьох інших факторів, котрі впливають на результат. І часто такі імпровізації дають більш цікавіший результат.

fotograf-kostiantin-baran-5

Я іноді приїзжаю заздалегідь на локацію і оглядаю її на предмет плюсів та мінусів, деталей, на котрі необхідно звернути уваги і т.д. Також полюбляю експериментувати, імпровізуючи, наприклад, гуляючи по місту з моделлю, знаходячи нові, цікаві локації, котрі часто у всіх на виду, але ми не придаємо їм значення. При цьому важливо врахувати як падає світло, що буде на задньому плані і які можливі варіанти ракурсів зйомки. Важливо підготовити техніку, бо її відмова на момент зйомки – це повний крах для фотографа. Часто важко повторити той чи інший момент, емоції, локації та інше.

fotograf-kostiantin-baran-6

Фотографія, це лише частина мого життя, основна професія – ІТ інженер технічної підтримки, забезпечую роботу комп'ютерних систем у міжнародній компанії. Звісно це вносить свої корективи у творчість, адже виділити бажаний час на творчість не завжди вдається. Полюбляю подорожувати та відкривати нові місця, часто знаходжу щось незвичне буквально поруч з тим, де ми щодня ходимо. Наприклад, після переїзду у Київ, відкрив для себе з десяток місць, про котрі не знав раніше, і про котрі практично не знає значна частина корінних жителів Києва. Також полюбляю експериментувати із зйомкою на телефон, для цього навіть завів акаунт в інстаграмі, щоб ділитись із друзями та знайомими своїм результатами.

fotograf-kostiantin-baran-7

Для себе не ставлю ціль отримати якусь нагороду, хоча це було б приємним сюрпризом. Для мене важливо створювати нові фотографії, котрі будуть радувати око глядачів та поціновувачів мистецтва фотографії. Коли я жив у місті Луцьку, у 2011 році у мене там була персональна виставка – експозиція з більш ніж двадцяти жіночих портретів. Це був цікавий та корисний досвід, після якого легше оцінити художню цінність фотографії та її зміст.

fotograf-kostiantin-baran-12

Це дало змогу побачити свою творчість зі сторони, побачити, що викликають мої фотографії, що відчувають люди, дивлячись на них. Звісно у соцмережах це зробити технічно легше, але фотографія на екрані комп'ютера чи телефону і фотографія роздрукована у великому форматі, хоча б 40х60 - це дуже різні речі і сприймається вона по різному.

fotograf-kostiantin-baran-8

Мене також надихають роботи улюблених творців - декілька професійних фотографів, спілкування з якими внесло у мою творчість нове бачення, нове відношення до фотографій і я вдячний їм за це. А ще – мені подобається творчість класиків, таких як: Хельмут Ньютон, Девід Бейлі, Анні Лейбовіц, Андреас Гурскі.


fotograf-kostiantin-baran-9

Як і у будь якому виді мистецтва – у фотографа немає меж досконалості, є межі, котрі визначенні обмеженнями технічних характеристик техніки, що використовується, все інше - нескінченний простір для вираження творчості. Важливим фактором створення прекрасних фотографій є постійна практика та експерименти, це дозволить краще пізнати себе, своє бачення життя та дозволить легше реалізовувати поставленні задачі, свої чи замовників.

fotograf-kostiantin-baran-11

Для початківців раджу в першу чергу визначитись, що вони б хотіли фотографувати, досконало вивчити наявну техніку та побільше практики та творчих експериментів. Не знаю як у інших виробників фотоапаратів, а от у Nikon дуже толково написані інструкції до кожної камери, прочитавши яку можна значно покращити володіння апаратом. Правда, більшість їх ніколи не відкриває і не читає.

fotograf-kostiantin-baran-10

«Фотопоиск» відкрив для себе десь рік тому, але не приділяв йому особливої уваги. Два місяці тому знову повернувся на даний ресурс і зрозумів, що у нього є потенціал стати однією із найпопулярніших фото площадок України, адже тут можна знайти не лише фотографа та модель, але й стилістів, візажистів, ретушерів, студії і т.д. Важливо зробити його більш популярнішим та враховувати побажання і зауваження відвідувачів по покращенню сайту. Сподіваюсь, усе це вийде.

З повагою, ваш Костянтин Баран».


 

Творчество Константина всегда в центре внимания на наших просторах. Многие его работы занимают почетные номинации "Фото дня" и "Фото недели", а сам автор был отмечен почетным званием от Фотопоиска - "Специалист недели". Мы очень рады, что наш ресурс притягивает не просто любителей мира фотографии, но истинных профи своего дела, работы которых вызывают бурю чувств, развивают культурное и эстетическое восприятие у современной молодежи и демонстрируют, что Украина богата на таланты.

 

ТАКЖЕ ВАМ БУДЕТ ИНТЕРЕСНО